Dış Cephe Mantolama

>
Dış Cephe Mantolama
 • Ülkemizde yıllık enerji tüketiminin %37′si sanayide, %22′si ulaştırmada, %5′i tarımda, %3′ü diğer sektörlerde ve %33′ü konutlarda tüketilmektedir. Konutların ise maalesef sadece %5′i uygun ve doğru şekilde izole edilmiş durumdadır. Buradan da anlaşılacağı üzere %28 lik bir bölüm halen enerjisini boşa harcamaktadır.
 • Bu durum ülke ekonomisinin yanı sıra bireysel anlamda da bina ve mesken sahiplerinin ekonomisini ciddi anlamda zarara uğratmaktadır. Özellikle içinde bulunduğumuz küresel kriz ve bunun neticesinde ülkemizdeki enerji harcamalarının son bir sene içerisinde %77′ye yakın zam görmesinden dolayı mantolama ekonomik anlamda bir ihtiyaç haline gelmiştir.
 • Bu tabii ki işin ekonomik ve içinde bulunduğumuz ülke şartlarından dolayı en önemli kriterlerinden biridir.
  Bununla beraber ısı farklı sıcaklıklara sahip ortamlarda daima sıcaktan – soğuğa doğru geçerek bir denge oluşturma eğilimindedir. Buda evlerinizdeki ısının devamlı olarak zayıf noktalar bularak havaya karışması anlamına gelmektedir.
 • Özellikle kombi ile ısıtılan binalarda kombi cihazları üzerindeki termostatlar bulundukları mekânın ısısına göre kendi çalışmalarını düzenlemektedir. Devamlı olarak ısı kaçağı bulunan bir mekânda tabiki cihaz %40 oranında daha fazla tüketime geçmektedir. Buda ev ekonomisine ciddi bir maliyet getirmektedir.
 • Mantolama sistemleri binalarda kullanılan detaylara bağlı olarak %50′ye varan ısı tasarrufu sağlamaktadır. Tabiki bu sadece oran bazında elde edilmiş bir sonuç değildir. Yıllardır çalıştığımız müşterilerimizden bire bir olarak aldığımız direk sonuçlarla da test ettiğimiz bir orandır. Dış cephe mantolamanın faydası çoktur. Sonuç olarak bina mantolama uygulamaları bu nedenle hızla yapılmaktadır.
 • Yukarda belirttiğimiz şartları göz önüne alacak olursak gerek ülke ekonomisi gerekse bireysel ekonomi için ve her şeyden önemlisi sağlıklı bir ortamda yaşam için mantolama uygulamasını önemle tavsiye etmekteyiz.
dış-cephe-mantolama-hizmetler

Hemen Bizi Arayın

ÜCRETSİZ KEŞİF ve TEKLİF İÇİN BİZİ ARAYIN
+90 537 704 69 24

NASIL ÇALIŞIYORUZ?

 • Müşterimizin ihtiyaçları dikkatlice dinlenir.
 • Uygulama yapılacak alan expertiz edilir.
 • Tespit edilen ihtiyaçlar, müşterilerimizin tercih, zevk ve bütçesi dikkate alınarak teklif haline getirilir.
 • Tüm uygulamalar işin ehli bir mühendis tarafından adım adım kontrol edilerek yaptırılır.
 • Müşterilerimiz talep ettikleri tüm uygulamalar için sadece işi denetleyen mühendis ile muhatap olur.

NEDEN BİZ?

Hayalinizdeki yaşam yada iş alanına sahip olmak için en doğru çözümleri üretecek, alanında en başarılı kişilere ihtiyaç vardır. Biz bu kişiler olduğumuzu iddia ediyoruz.

Sizin tüm ihtiyaçlarınızı yapısal problem çözme yaklaşımıyla tüm bakış açılarını değerlendirerek ve muhtemel alternatifleri göz önünde bulundurarak ele alır, nihai teklifimizden önce hepsini derinlemesine analiz ederiz.

Takımlar halinde çalışır, işbirliğine önem veririz. Bu şekilde işleri doğru koordine eder, bir işin diğer işin yapılışına zarar vermesine yada işin yapılış süresini uzatmasına izin vermeyiz.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.